Saugodama vartotojus nuo rizikingų investavimo priemonių, Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija (angl. European Securities and Markets Authority, ESMA) antrą kartą pratęsė apribojimus prekybai dvinariais pasirinkimo sandoriais (angl. binary options).

 

 

Šie produktai yra sudėtingi, rizikingi, nepakankamai skaidrūs ir kyla nemažai problemų dėl jų siūlymo, prekybos bei platinimo. Dvinarius pasirinkimo sandorius ir toliau bus draudžiama reklamuoti, siūlyti ir parduoti neprofesionaliesiems investuotojams.

 

ESMA pradėjo taikyti minėtus ribojimus nuo 2018 m. liepos mėn. trims mėnesiams ir tokiam pačiam laikotarpiui pratęsė spalio mėn. Dabartinis ribojimas įsigalios 2019 m. sausio 2 d. ir galios tris mėnesius.

 

Tam, kad gyventojai neprarastų savo lėšų, Lietuvos bankas primena tris pagrindines rekomendacijas prieš investuojant: neinvestuoti į produktus, kurių nesuprantate; patikrinti, ar investavimo paslaugas siūlanti įstaiga turi reikiamą licenciją; vengti pasiūlymų, žadančių greitą praturtėjimą ir jokios rizikos.

 

Ankstesni susiję pranešimai:

 

 

 

ESMA informacija

 

Šaltinis: https://www.lb.lt/lt/naujienos/toliau-ribojama-prekyba-rizikingomis-investavimo-priemonemis